Bir İnsanın Ruhsal Gücü 27EKİ
Bir İnsanın Ruhsal Gücü

Bir insanın ruhsal anlamda güçlü olması ne demektir? Ruhsal gücümüzü geliştirmek için neler yapabiliriz

Ruhsal Gücü Sırları

İnsanoğlunun bünyesinde barındırdığı en güçlü şey ne? Diye soracak olursak hiç kuşkusuz buna “ruh” cevabını vermek gerekmektedir.

Herkesin zaman zaman ruhsal sıkıntıları olabilir. Ruh hastası dediğimiz kavram burada karşımıza çıkmaktadır. Ruhumuzu güçlü tutarsak bu gibi durumlara rastlamayız. Ruhsal güç kavramı o kadar önemlidir ki bir insanı en zor zamanlarında bile ayakta tutabilmektedir. Fiziksel olarak tükendiğiniz yerde ruhunuzu ortaya koyarsınız. İşte bunları yapabilmek için ruhumuzu olduğundan da güçlü tutmamız gerekmektedir.

Peki ama ruhumuzu güçlendirmek için nelere başvurabiliriz?

Öncelikle sabit bir noktaya bağlı kalmayın. Tek bir fikriniz olmasın. Farklı çıkış noktalarınız, alternatifleriniz hep olsun. Zor durumda kaldığınız zamanlar panik yapmayın. Sakin olun. Kendinize olan güveniniz kesinlikle sarsılmasın. Belirli kilit noktalarınız, idealleriniz olsun. Bu amaç uğrunda çalışın ve uğraşın. Abartı duygulardan kaçının. Mutluluğu zora sokmadan minik şeyler ile de mutlu olun. Ve belki de en önemlisi kendinizden emin olun. Bir kere düşünün siz kendinizden emin olamayıp, şüphe ederseniz size kim inanabilir ki? Bu yüzden ciddi ve kararlı duruşunuzu asla bozmayın.

Ruhsal gücü arttırmanın bir diğer formülü ise ruhumuzu dinlendirmektir. Bunu huzur bulduğunuz, rahatladığınız herhangi bir şey ile yapabilirsiniz. Bir müzik dinleyerek, bir komedi filmi izleyerek ya da sessizliğin sesini dinleyerek ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Bu sayede yorgun düşüncelerden arınıp ruhunuzu güçlendirmiş olacaksınız. Kendinizi mutlaka dinleme fırsatı verin.

Gün içerisinde boş vaktiniz olmasa dahi en azından birkaç yudum bir şey içerken “bugün ben ne yaptım?” diye kendinize bir sorun.

Ruhsal olarak güçlü olmak insanoğluna doğuştan verilmiş olan bir yetenek değildir. Kişi bu yeteneği yaşayarak kazanır. Hayatta zorluklara boyun eğmeyerek, olumsuz hallerde dahi olumlu düşünerek ruhsal olarak güçlenir. Ruhi olarak güçlü olmak aslında bir anlamda sadeliktir.

Kişinin iç ve dış dünyasının bir bütün olarak hareket etmesidir. Kendinizi kimsenin olmadığı bir ortamda hayal edin. Sessiz, kuş cıvıltılarının olduğu ve akan nehrin şırıltısını dinlediğiniz bir ortam. Oturup sırtınızı ağaca yasladınız. Bol oksijenli havayı ciğerlerinize doldurdunuz. Bütün gürültülerden uzak ve toprak ile iç içesiniz. Ruhunuzun dinlendiğini ve güçlendiğini hissedeceksiniz. Bunu gerçek hayata aktarabilir ve gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bunu meditasyon ya da yoga şeklinde yapmayın. Gerçekten huzur bulacağınız böyle bir ortamda bunu gerçekleştirin.

Medyum Kehatun Hoca

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.